روایت تلاش‌های ۱۲۰ دقیقه‌ای یک پدر در جشنواره‌ی مقاومت

دسته‌بندی:
بدون دیدگاه

عکس روایت تلاش‌های 120 دقیقه‌ای یک پدر در جشنواره‌ی مقاومت

به گزارش لابی، فیلم سینمایی «پدر» به کارگردانی باسل الخطیب و بر اساس فیلمنامه‌ای از خود کارگردان که در بخش مسابقه بین الملل پانزدهمین جشنواره فیلم «مقاومت» حضور دارد به مدت ۱۲۰ دقیقه محصول کشور سوریه روایتگر تلاش‌های یک پدر برای نجات جان خانواده‌اش است.

در این فیلم می‌بینیم که ابراهیم عبدالله شخصیت اصلی فیلم تلاش می‌کند تا با خارج کردن خانواده‌اش از شهری در سوریه جان آنها را نجات دهد. آنها به همراه دیگر مردم شهر به دنبال مکانی امن هستند ولی در دام تروریست‌ها گرفتار می‌شوند. این فیلم استقامت مردم سوریه و تعلق خاطر آنها به سرزمین و عقایدشان را به تصویر می‌کشد.

باسل الخطیب که متولد ۱۹۶۲ است پیش از این آثاری همچون «آخرین پیام»، «مریم»، «مادر»، «سوری ها»، «بن بدیس»، «اعتراف» و «حلب دمشق» را ساخته است.

سایر عوامل «پدر» عبارتند از مدیرفیلمبرداری: جمال مطر، تدوین: جهاد خدور، صدابردار و صداگذار: محمد هاشم، طراح صحنه و لباس: واعل ابو عایش، طراح چهرهپردازی: نرمین وزیر، جلوه های ویژه بصری: عمار علانی، عکاس: روبا مردینی، مدیرتولید: باسل عبدالله، موسیقی: سمیر کوفاتی، تهیه کننده: سازمان سینمایی سوریه، بازیگران: آیمن زیدان روبین عیسی و حلی رجب.

پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «مقاومت» به همت بنیاد فرهنگی روایت فتح، انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس با همکاری مراکز و سازمان‌های مختلف کشور همزمان با هفته گرامیداشت بسیج تا ۹ آذر به دبیری محمد خزاعی در سینما فلسطین تهران در حال برگزاری است.

لابی، خبررسان سینما، تئاتر و موسیقی ایران

برچسب‌ها:
  • نویسنده
    @dmin
  • تعداد بازدید
    59 views
0دیدگاه فرستاده شده است.
شما هم دیدگاه خود را بنویسید