حضور فیلم کوتاه در جشنواره‌ی فجر مهم است

دسته‌بندی:
بدون دیدگاه

عکس حضور فیلم کوتاه در جشنواره‌ی فجر مهم است

به گزارش لابی، در این نشست محمد کارت کارگردان “بچه‌خور”، آبان عسگری نویسنده “بچه‌خور”، ندا جبرائیلی بازیگر “رورانس” و الهام معین طراح لباس این فیلم حاضر بودند.

محمد کارت کارگردان «بچه‌خور» که در این اثر به مسائل و مضامین اجتماعی به ویژه کودکان کار و کودکان بدسرپرست می‌پردازد، بیان کرد که حضور در جشنواره فیلم فجر برایش اهمیت زیادی داشته، زیرا انگیزه ساز است.

او که سومین بار است در جشنواره فیلم فجر حضور پیدا کرده، درباره موضوع این اثر توضیح داد: من خودم از بچه‌های جنوب شهر هستم و این فیلم با پژوهش ساخته شده است. همیشه آدم‌هایی که هنجار شکن هستند برای من جذاب‌تر هستند و سینما نیز وقتی برایم جذاب‌تر می‌شود که وحشی باشد. زندگی امروزه نوسانات زیادی دارد بنابراین سینمای ما هم باید همانقدر پرکشش باشد.

این کارگردان همچنین بیان کرد که موضوع این فیلم توانسته در همین اندازه‌ی فیلم کوتاه مناسب باشد اما شاید فیلم دیگری را با همین موضوع به صورت بلند ساختم.

در بخش دیگری از این نشست ندا جبرائیلی بازیگر “رورانس” درباره علت حضور نداشتن کارگردان این اثر در نشست گفت: خانم سوگل رضوانی برای حضور در جشنواره سانتاباربارا که اولین نمایش بین‌المللی فیلم در خارج از ایران است، رفته‌اند به همین دلیل نتوانستند در این نشست حضور داشته باشند.

در این نشست سوالی هم درباره فیلم “مادر” پرسیده شد اما هیچکدام از عوامل این فیلم در نشست حضور نداشتند.

سپس محمد کارت درباره حضور فیلمهای کوتاه در جشنواره گفت: فجر ویترین سینمای کشور است و مسئولین اگر توجه اهالی رسانه را به این گونه سینمایی ببیند، از سال آینده شاید شرایط بهتری ایجاد کنند.

او همچنین گفت: محدودیت زمانی‌ای که برای حضور فیلم‌هایی که در جشنواره هستند وجود دارد مشکلاتی را ایجاد کرده است. اگر تعداد فیلمهایی که می‌توانند در جشنواره باشند بیشتر شود رقابت جدی تر خواهد شد یا اینکه جشنواره فجر هیات انتخابی برای فیلمهای کوتاه به صورت مجزا داشته باشد و بگویند اولین نمایش فیلم باید در جشنواره فجر باشد.

کارگردان “بچه‌خور” درباره حواشی‌ای که به دلیل محدودیت زمانی برای حضور برخی فیلم‌های کوتاه ایجاد شد گفت: من دو نسخه از فیلم داشتم و مشکلی برای فیلم من وجود نداشت.

الهام معین در مورد نحوه اکران فیلم‌های کوتاه در جشنواره گفت: حتی اگر ۴ فیلم کوتاه در جشنواره باشند و با وجود محدودیت زمانی برای فیلم‌های کوتاه، حضور این فیلم‌ها در جشنواره فجر بسیار مهم است زیرا مخاطب جشنواره فجر از مخاطب جشنواره فیلم‌های کوتاه بیشتر است.

لابی، خبررسان سینما، تئاتر و موسیقی ایران

برچسب‌ها:
  • نویسنده
    @dmin
  • تعداد بازدید
    87 views
0دیدگاه فرستاده شده است.
شما هم دیدگاه خود را بنویسید