اهداء دومین تندیس شهید جهان‌آرا به مدافعان سلامت در انستیتو پاستور ایران

دسته‌بندی:
بدون دیدگاه

درابتدای این مراسم، دکتر علیرضا بیگلری – رییس انستیتو پاستور ایران – با شرح اجنالی خدمات صدساله انستیتو پاستور ایران در حوزه‌های مختلف، بخصوص در کنترل اپیدمی بیماری‌های آبله، وبا، طاعون و سل، گفت: انستیتو پاستور ایران از بعد از گزارش اپیدمی کروناویروس در چین خود را برای تشخیص و مقابله با این ویروس آماده کرد و از اول اسفندماه به عنوان مسوول کارگروه تشخیص کرونا ویروس در ایران، نقش مهمی را برای مقابله با این ویروس داشت. با کار جهادی که انجام شده، خوشبختانه در حال حاضر در تمام استانهای کشور امکانات تشخیصی کرونا ویروس فراهم شده است.
در این مراسم، پرویز پرستویی با ابراز خشنودی از حضور در انستیتو پاستور ایران، کار متخصصان این انستیتو را با نبرد رزمندگان دفاع مقدس مقایسه کرد و گفت که در طول هشت سال جنگ، دشمن و توانایی‌های آن برای ما مشخص بود ولی در سه ماه اخیر با دشمن ناآشنایی مواجهیم که در شرایط تحریم شرایط بسیار سختی را برای مقابله برای ما ایجاد کرده است.

او ادامه داد: مدافعان سلامت در این مدت خیلی ایثار کردند و شهید دادند و متخصصان انستیتو پاستور ایران در این جنگ نابرابر در صف مقدم بودند و ستون‌های محکمی بودند که با تکیه بر آن‌ها، مردم همچنان به زندگی خود ادامه می‌دهند.

پرستویی گفت: تندیس جهان‌آرا یکی از مهمترین تندیس‌هایی است که با عشق به همکاران انستیتو پاستور ایران تقدیم می‌شود که راهی مشابه راه شهید جهان‌آرا را پیموده‌اند.

عکس اهداء دومین تندیس شهید جهان‌آرا به مدافعان سلامت در انستیتو پاستور ایران

در این دیدار دکتر میرداود عمرانی – معاون توسعه و مدیریت منابع انستیتو پاستور ایران – نیز با برشمردن خدمات انستیتو پاستور ایران، از حمایت‌های  اقشار مختلف مردم، بخصوص خیران در حمایت از انستیتو پاستور ایران در این روزهای سخت تشکر کرد.
نرگس کلباسی، از خیران بین‌المللی، نیز در این دیدار اظهار داشت که به وجود انستیتو پاستور ایران افتخار می‌کند؛ چرا که این موسسه هر چه لازم بوده است برای پیشرفت بشریت و ایران انجام داده است.
دکتر کیهان آزادمنش – مدیرگروه ویروس شناسی انستیتو پاستور ایران – هم در این دیدار گفت که الگوی همکاران ما در مقابله با کرونا، رزمندگان دفاع مقدس بودند؛ ما هنوز در جنگیم و برایمان مهم بردن این جنگ است و قصد دیده شدن و مطرح شدن نداشته و نداریم.
ملاصالح قاری، یکی از قهرمانان آزاده دفاع مقدس در ماجرای معروف بیست و سه نفر، که خود نیز به کروناویروس دچار شده و اکنون در دوران نقاهت پس از بیماری به‌سر می‌برد، در این دیدار، با تمجدید از مجاهدان راه سلامت، ویروس کرونا را آغازگر جنگی جهانی دانست و اظهار داشت که باید مراقب باشیم که در جنگ جهانی متاثر از کرونا شکست نخوریم.
سردار مکی یازع، از رزمندگان خیر و نیکوکار دفاع مقدس نیز در این دیدار اظهار داشت که کرونا از امتحانات عینی خدا برای بشریت بود تا مشخص شود آیا افراد می توانند به همدیگر کمک کنند یا نه و کادر بهداشتی و درمانی کشور و همچنین کارکنان انستیتو پاستور ایران در این امتحان الهی کارنامه درخشانی از خود به نمایش گذاشتند.
دکتر مهرنوش کاوه و آقای مشکات نیز در این جلسه از زحمات وجانفشانی‌های تیم انستیتو پاستور ایران تشکر کردند و حمایت‌های همه‌جانبه خیران حوزه سلامت را برای رفع کمبودهای احتمالی اعلام کردند.
پس از انجام مراسم اهداء تندیس، که توسط پرویز پرستویی، ملاصالح قاری و نرگس کلباسی صورت گرفت، بازدیدی از قسمت‌های مختلف درگیر پذیرش و تشخیص نمونه‌های کرونا در انستیتو پاستور ایران (که ظرفیت انجام روزانه حدود دو هزار تست را بر روی نمونه‌های ارسالی از اقصی نقاط کشور دارد) برای عرض خسته نباشید انجام شد.

عکس اهداء دومین تندیس شهید جهان‌آرا به مدافعان سلامت در انستیتو پاستور ایران

از دیگر افراد شرکت کننده در این مراسم، به عادل معمارنیا (کارگردان و خیر نیکوکار فرهنگی)، مسیح سراج (صدابردار و نیکوکار فرهنگی)، دکتر حبیب احمدزاده (نویسنده) و جانباز اسماعیل زقر ( از خیرین فرهنگی در حوزه هنری ) می‌توان اشاره کرد. از انستیتو پاستور ایران نیز  دکتر سعید بوذری (معاون تحقیقات و فناوری)، دکتر دلارام درود (معاون تولید) دکتر احسان مصطفوی (مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل)، دکتر مصطفی صالحی وزیری (مدیر خدمات تخصصی) در این دیدار حضور داشتند.
اولین تندیس مردمی شهید محمد جهان‌آرا سال گذشته به پاس زحمات نرگس کلباسی در امر بازسازی مناطق سیل و زلزله زده، به او اهداء شده بود.

عکس اهداء دومین تندیس شهید جهان‌آرا به مدافعان سلامت در انستیتو پاستور ایران

لابی، خبررسان سینما، تئاتر و موسیقی ایران

برچسب‌ها:
  • نویسنده
    @dmin
  • تعداد بازدید
    141 views
0دیدگاه فرستاده شده است.
شما هم دیدگاه خود را بنویسید